بهترین تشریفات و خدمات مجالس عروسی

نویسنده : تشریفات عروسی و خدمات مجالس عروس
تاریخ ثبت : 1397/04/03

تشریفات مجالس از مهم ترین بخش جشن عروسی می باشد. تشریفات مجالس عروسی برای هر زوجی مهم تلقی می شود؛ و زوجین دوست دارند بهترین و شیک ترین مجلس عروسی را داشته باشند؛ زیرا این جشن از فراموش نشدنی ترین جشن های زندگی آن‌ها خواهد بود.

چیدمان میز شام تشریفات عروس

جشن عروسی

جشن عروسی یکی از مهم ترین و به یاد ماندنی ترین و زیباترین لحظات زندگی یک فرد را در خود جای می دهد. همه آقایان و خانم ها جشن عروسی خود را به یاد دارند؛ و خاطرات آن روز را تا آخر عمر حتی برای نوادگان خود تعریف می کنند. جشن عروسی از ایام قدیم و از زمان های باستان رواج داشته است؛ و در طول تاریخ شاهد جشن عروسی بسیاری از پادشاهان معروف بوده ایم جشن عروسی در تمام نقاط جهان بین زوج ها اتفاق میفتد و یکی از شادترین و شورانگیز ترین جشن ها به شمار می رود.

پس امروزه بسته به فرهنگ و آداب و رسوم خاص جشن عروسی را متفاوت با سلیقه خود برگزار می کنند به طوری که جشن عروسی در مقایسه با روستاها با شهر بسیار متفاوت است. در روستا هم چنان جشن عروسی را به صورت سنتی برگزار می کنند ولی این قضیه در شهرها شکل و صورت دیگری به خود اختصاص داده است. در شهرهای بزرگ به دلیل پیشرفت ها و تشریفات بالا جشن های عروسی را به صورت خاص برگزار می کنند. زوج ها از ماه ها قبل برای جشن عروسی خود برنامه ریزی و تدارک ویژه ای می بینند و با دقت به همه جوانب آن فکر می کنند. مجالس عروسی مورد بسیار مناسبی برای کمک به زوجینی است که می خواهند جشن عروسی باشکوهی برگزار کنند.

چیدمان میز در تالار عروسی تشریفات عروس

تشریفات عروسی

برای این که یک جشن عروسی فوق العاده داشته باشیم که خاطره برای زوج ها و مهمانان فراهم کنیم می توانیم تشریفات عروسی با کیفیتی را تدارک ببینیم. تشریفات عروسی باید در دل خود شام عروسی بی نظیر و لذیذ و متنوعی را جای دهد؛ زیرا این یکی از مهم ترین آیتم ها در عروسی می باشد و باید از کیفیت غذای خود مطمئن باشیم. مورد بعدی که می توان به آن اشاره کرد کیک عروسی چند طبقه ای است که باید به اندازه کافی و تازه پخت باشد. تشریفات عروسی در برخی از نقاط کشور ما در سالن عروسی با هزینه مناسبی برگزار می شود؛ و برخی دیگر آن‌ها نیز در برخی شهرهایی که دارای آب و هوای خوب است در باغ ها برگزار می شود؛ که برگزاری جشن عروسی در باغ عروسی نیز به طبع هزینه بیشتری دربرخواهد داشت.

منوی پذیرایی در تشریفات عروسی از اهمیت بسیاری برخوردار است. منوی پذیرایی حتماً باید دارای میوه مجلسی و شیرینی خشک و چایی و نسکافه و شکلات و آجیل و... باشد. هم چنین منوی شام را نیز می توان از بین غذاهای خورشت فسنجان و جوجه کباب و تهچین مرغ و زرشک پلو و انواع مختلف سالادها و دسرها و ژله های میوه ای و کارامل ها و انواع نوشیدنی های اورجینال و خنک انتخاب کرد.

خدمات مجالس عروسی

خدمات مجالس عروسی بسته به مکان مجالس متفاوت است ولی اکثر مجالس سعی می کنند که بهترین و باکیفیت ترین خدمات را برای مشتریان خود ارائه دهند. از تشریفات مجالس می توان به پرسنل ماهر و باتجربه و شیک پوش اشاره کرد؛ و همچنین داشتن طراحی لوکس و زیبای سالن عروسی با چیدمان بسیار هنری و ترکیب رنگ های فوق العاده آن اشاره کرد. سفره عقد نیز یکی دیگر از تشریفات مجالس می باشد؛ که برای همه زوجین از اهمیت خاصی برخوردار است. برخی از تشریفات مجالس عبارت است از فیلمبرداری و عکاسی و وجود باغ های زیبا و آتلیه عروس و مهمانان و ارکستر و گروه موسیقی به روز اشاره کرد. همه تشریفات مجالس عروسی دارای رستوران هایی با غذاهای متنوع و سلف سرویس می باشد؛ که تمامی این امکانات را می توان در تشریفات مجالس داشت؛  امروزه این تشریفات مجالس از پرطرفدارترین مکان ها برای برگزاری مجالس عروسی می باشد.

جایگاه عروس و داماد تشریفات عروس

هزینه تشریفات مجالس

هزینه های تشریفات مجالس یکی از مهم ترین موضوع برای عروس ها و دامادها می باشد زیرا آن‌ها می خواهند باشکوه ترین مجالس را داشته باشند. ولی از آن جایی که داشتن بهترین تشریفات مجالس عروسی هزینه گزافی را نیز به دنبال خواهد داشت؛ این موضوع برای زوجین یک نگرانی مهمی می باشد. معیارهای زیادی هزینه تشریفات مجالس را تعیین می کند؛ و هر تشریفات مجالس با توجه به امکانات متفاوتی که دارد مبالغ مختلفی را ارائه خواهند کرد که البته این رقم در شهر های متفاوت مختلف خواهد بود.

اهمیت مجالس عروسی

از مهم ترین مزیت های تشریفات مجالس عروسی این است که زوجین مکان مناسبی را برای مهمانان خود تدارک می بینند و هیچ گونه دغدغه ای به خاطر فضا و پذیرایی کم و نامطلوب نخواهند داشت. هم چنین عروس و داماد مجبور نیستند برای آتلیه به قسمت های مختلف شهر بروند و همه امکانات لازم برای یک جشن عروسی در تشریفات مجالس مهیا می باشد؛ و زوجین هیچ دغدغه ای از لحاظ زمان و دسترسی نخواهند داشت.با داشتن یک خدمات مجالس خوب دیگر دغدغه ای وجود نخواهد داشت و مراسمس خوب را برگذار خواهید کرد.

دیگر مقالات


عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

یکی از قشنگ ترین اتفاقات زندگی هر کس مراسم ازدواجش است. خصوصا هنگامی که عروس و داماد در جمع دوستان و خانواده بهترین روز زندگی شان را در میان گل های زیبا و موسیقی و خوراکی های خوشمزه جشن می گیرند.  ادامه مطلب
ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

هر خانواده ای رسم هایی دارد که باید به آن توجه شود. جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند و تعریف مشخصی مانند عروسی ندارد.  ادامه مطلب
بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

برخی از اشتباهات در خصوص آرایش روز عروسی بسیار رایج هستند. بد نیست از آنها حذر کنید. ادامه مطلب
باغ عروسی

باغ عروسی

در انتخاب باغ عروسی و تالار پذیرایی نکته های بسیار ضروری وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید: ادامه مطلب