چطور بهترین تالار را برای برگزاری مراسم انتخاب کنیم؟

نویسنده : تشریفات عروسی و خدمات مجالس عروس
تاریخ ثبت : 1397/04/03

یکی از مسائل مهم در زمینه اجرای یک مراسم، اجرای درست تشریفات مجالس است. اجرای درست خدمات مجالس و تشریفات عروسی نیاز به داشتن اطلاعات درست و کامل در زمینه مجالس دارد. در این مقاله می کوشیم به بررسی ویژگیهای یک تالار مناسب در مراسم بپردازیم.

تالار عروسی مهم ترین بخش تشریفات مجالس

یکی از بخشهای مهم تشریفات مجالس برای خانواده ها، انتخاب تالار است. این مسئله به خصوص در زمینه اجرای تشریفات مجالس و میزان هزینه نقش مهمی دارد. شما باید تصمیم بگیرید که چطور تالار مناسبی را متناسب با مراسم خود انتخاب کنید.که جوابگوی تعداد مهمانان شما باشد.

چیدمان میز عروسی تشریفات عروس

دلیل اهمیت تالار در تشریفات مجالس عروسی

از مسائل مهم در برگزاری مراسم ازدواج تالار برگزاری مراسم است؛ زیرا تالار در حقیقت پایه یک مراسم محسوب می شود؛ بنابراین در انتخاب تالار باید نکات مهم و ضروری را مد نظر قرار دهید که موجب شود ضمن کاهش مخارج، رضایت شما از اجرای مراسم نیز تامین شود.ملزومات این موضوع شامل تعداد میز و صندلی ، مساحت سالن یا فضای باز آن و گنجایش پارکینگ است.

مواردی که در انتخاب یک تالار عروسی باید به آن توجه شود.

1- مکان مناسب

مکان انتخابی شما برای تشریفات مجالس نقش مهمی در برگزاری کیفیت مراسم دارد. تالار انتخابی باید در مکانی مناسب و قابل دسترس برای همۀ مدعوین باشد و به بیشتر مهمانان امکان دسترسی بدون مشکل و مناسب به محل برگزاری مراسم را بدهد.

جایگاه عروس و داماد تشریفات عروس

2- کنترل ترافیک

در شهرهای شلوغ و بزرگی مثل تهران، بالا بودن میزان ترافیک می تواند مشکل ساز باشد. دیر رسیدن عروس و داماد و میهمانان به مجلس موجب بهم ریختگی در زمان بندی اجرای مراسم می شود. بهتر است تالار برگزاری مراسم را در مکانی انتخاب کنید که ترافیک آن تا حد امکان کم باشد.

3- چه نوع جشن ازدواجی مد نظر دارید

قبل از انتخاب مکان جشن، نوع جشن خود را مشخص کنید. کیفیت و سطح مراسم موجب مشخص شدن میزان هزینه ها می شود. از خودتان بپرسید که چه نوع مراسمی را مدنظر دارید. یک ازدواج ساده می خواهید یا مراسم مجلل؟ تعداد مهمانان شما کم است یا زیاد؟ جشن عروسی شما سنتی است یا مدرن و کلاسیک؟ زمان مراسم عروسی در روز است یا شب؟ برای ازدواج فضای بسته را می خواهید یا به دنبال باغ و فضای باز هستید؟ این ها همه بخشی از مواردی است که به شما در انتخاب مکان برگزاری تشریفات مجالس عروسی شما کمک می کند.

 4- چه تعداد میهمان در مراسم شرکت دارند؟

یکی از مشکلات برگزارکنندگان تشریفات مجالس با صاحبین مجالس این مسئله است که در زمان انتخاب فضا، تعداد مهمانان خود را در نظر نمی گیرند. اگر به دنبال مهمانی کم هزینه هستید باید تعداد مهمانان را کاهش دهید. همچنین باید بدانید که کدام دسته از مهمانان قادر به حضور در مراسم شما هستند. اگر تعدادی از میهمانان به دلیلی در مجلس حضور پیدا نکنند، تنها هزینه های پذیرایی بالا می رود. البته همیشه به حضور مهمانان ناخوانده در مراسم خود فکر کنید و پیش بینی های لازم را انجام دهید.

جایگاه عروس و داماد تشریفات عروس

5- بررسی شرایط آب و هوایی

در زمان انتخاب مکان برگزاری مجالس، فصل مراسم را در نظر داشته باشید. فضای باز باغ ها برای برگزاری مراسم در فصل سرد زمستان یا گرمای تابستان مناسب نیست. اوایل پاییز و بهار زمان مناسب تری برای برگزاری عروسی در فضای باز می باشد. پس بهتر است به شرایط آب و هوایی نیز دقت کنید.

6- قوانین محل برگزاری تشریفات مجالس

مکان برگزاری مراسم خود را طوری انتخاب کنید که متناسب با شرایط میهمانان شما باشد. برخی از تالار ها مقررات جدی در زمینه استعمال دخانیات دارند. همچنین با توجه به قوانین برخی تالارها با رقص دست جمعی یا صدای موزیک بلند نیز مخالفت می کنند. بهتر است قبل از مراسم این موارد را با مدیر تالار چک کنید.

دسته گل عروس تشریفات عروس

7- پارکینگ

 از موارد مهم در انتخاب محل برگزاری تشریفات مجالس پارکینگ است. مهم نیست که مراسم شما عروسی است یا یک میهمانی بزرگ، بیشتر میهمانان با اتومبیل شخصی در مکان مراسم حاضر خواهند شد و بدون شک یکی از مشکلات آنها محل پارک مناسب برای اتومبیل است. بهتر است تالاری را انتخاب کنید که پارکینگ مناسب برای تعداد قابل توجهی اتومبیل را داشته باشد

8- غذا و نوشیدنی 

از دیگر مسائل مهم در تشریفات مجالس، کیفیت غذا و نوشیدنی است. یک مراسم شیک و با کیفیت باید پذیرایی درست و مناسبی نیز داشته باشد. کیفیت مطلوب غذا و نوشیدنی یکی از مسائل مهم در تشریفات مجالس است. نیازی نیست که حتما چند مدل غذا در منوی انتخابی شما وجود داشته باشد. حداقل دو نوع غذا می تواند مناسب باشد اما بهتر است که غذا و نوشیدنی ها کیفیت مناسبی داشته باشد. می توانید در زمان انتخاب غذا از مشورت پرسنل استفاده کنید.

9- خدمۀ مناسب

یک مسئله مهم در برگزاری تشریفات مجالس، انتخاب خدمه و پذیرایی کنندگان مناسب است. البته هتل ها کادر مخصوص خود را در این زمینه دارند اما بهتر است ضمن لذت بردن از مراسم به کیفیت کار این افراد دورادور نظارت کنید. پذیرایی از مهمانان نباید کند یا خیلی سریع باشد. همچنین از همه میهمانان باید پذیرایی شود. میوه و شیرینی باید تازه و خوش طعم باشد و سر همۀ میزها به مقدار مناسب سرو شود.

10- تهویه و هوای مطبوع

یک موضوع بسیار مهم در انتخاب محل برگزاری مجالس عروسی و خدمات مجالس این است که محل انتخابی تهویه هوای مناسبی داشته باشد. حتی شیک ترین تالارها و هتل ها نیز چنانچه تبدیل به مکانی گرم و شلوغ شوند دلپذیر نخواهند بود. همچنین بهتر است تالاری را انتخاب کنید که برای میهمانان سیگاری مکان جداگانه ای داشته باشد. چرا که استفاده از سیگار در محیط بسته می تواند برای میهمانان آزاردهنده باشد.

11- مکان عکسبرداری، رقص و...

تالار عروسی باید در کنار همه امتیازها دارای مکان مناسبی برای رقص و عکس برداری نیز باشد. مخصوصا مکان عکس برداری برای عروس و داماد بسیار مهم است. تالارهای با فضای کم در شلوغی حضور میهمانان تنها به مکانی شلوغ و ناهنجار تبدیل می شوند و ایجاد همهمه و شلوغی ضمن این که برای همه آزار دهنده خواهد بود، مانع از ثبت تصاویر مناسب یادگاری از عروس و داماد نیز می گردد.

 نکات مهم

در زمان مشخص کردن تالار، درباره زمان پرداخت و نحوه پرداخت هزینه های مراسم با مدیر آن به توافق برسید. بهتر است با اقوام یا اطرافیان خود درباره زمان مراسم توافق کنید تا مراسم شما با مراسم فرد دیگری تداخل نداشته باشد و مطمئن شوید که افرادی که حضورشان در مراسم برای شما اهمیت دارد، می توانند در این زمان خاص در مراسم حضور پیدا کنند.

دیگر مقالات


عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

یکی از قشنگ ترین اتفاقات زندگی هر کس مراسم ازدواجش است. خصوصا هنگامی که عروس و داماد در جمع دوستان و خانواده بهترین روز زندگی شان را در میان گل های زیبا و موسیقی و خوراکی های خوشمزه جشن می گیرند.  ادامه مطلب
ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

هر خانواده ای رسم هایی دارد که باید به آن توجه شود. جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند و تعریف مشخصی مانند عروسی ندارد.  ادامه مطلب
بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

برخی از اشتباهات در خصوص آرایش روز عروسی بسیار رایج هستند. بد نیست از آنها حذر کنید. ادامه مطلب
باغ عروسی

باغ عروسی

در انتخاب باغ عروسی و تالار پذیرایی نکته های بسیار ضروری وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید: ادامه مطلب