خصوصیات تشریفات مجالس با کیفیت

نویسنده : تشریفات عروسی و خدمات مجالس عروس
تاریخ ثبت : 1397/04/03

یکی از نکات مهم در برگزاری مراسم ایجاد یک برنامه ریزی و طراحی مناسب می باشد. تشریفات عروسی از جمله مسائل مهم در برگزاری یک مراسم آبرومندانه و با کیفیت است. تشریفات مجالس باید متناسب با فضا و شرایط مجلس باشد. انتخاب مکان مناسب همواره یکی از مهم ترین موارد در تشریفات مجالس می باشد. خدمات مجالس یکی دیگر از نکات مهم در برگزاری این نوع مراسمات می باشد که باید به خوبی انجام شود. در این مقاله  نکاتی راجع به برگزاری تشریفات مجالس و خصوصیات یک مجلس خوب اشاره می کنیم.

تشریفات مجالس

تشریفات مجالس همواره یکی از نکات مهم در برگزاری مناسب و با کیفیت مراسم ها می باشد. ارائه امکانات و خدمات مناسب یکی از مواردی است که باید در اجرای مراسم ها در نظر گرفته شوند. انتخاب مکان مناسب برای اجرا تشریفات مجالس از جمله بهترین انتخاب ها برای برگزاری مراسمات می باشد. باغ تالارها با توجه به داشتن فضای باز و همچنین وجود فضای سبز اطراف یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری مراسم های شاد می باشد. وجود باغ عروسی متنوع و بزرگ در نزدیکی شهرهای بزرگ از جمله مزایای انتخاب تشریفات مجالس می باشد.

تشریفات مجالس با کیفیت

تشریفات مجالس با کیفیت

کیفیت یکی از موارد مهم در تشریفات مجالس و برگزاری مراسمات می باشد. استفاده از سالن های مجلل و با کیفیت همواره شرایط مناسبی را برای تشریفات مجالس و برگزاری با کیفیت آن ایجاد می کنند. از جمله مسائل مهم دیگر در تشریفات مجالس تعداد نفرات می باشد. باغ های مخصوص تشریفات عروسی معمولا بین 100 تا 2000 نفر به طور معمول ظرفیت دارند که با توجه به وسعت فضای باغ می توان آن را تخمین زد. تشریفات مجالس باید دارای فضایی مناسب برای پذیرایی از تمامی مهمانان باشند. همچنین اکثر باغ ها و تالارها دارای دو سالن مجزا برای خانم ها و آقایان هستند. ارائه خدمات مجالس یکی از خصوصیات مهم یک باغ تالار مناسب می باشد. وجود پارکینگ بزرگ مجهز متناسب با تعداد مهمانان از موارد مهم دیگر یک سالن مناسب می باشد. استفاده از سیستم های صوتی قوی و مجهز از دیگر خصوصیات تشریفات مجالس مناسب خواهد بود. یکی از ویژگی های مهم دیگر تشریفات مجالس وجود نور پردازی مناسب و با کیفیت است تا مهمانان در هنگام برگزاری جشن با دیدن چنین نور پردازی سر ذوق بیایند.

تشریفات عروس با کیفیت عالی

امکانات مراسم و تشریفات مجالس

امکانات سالن و خدمات ارئه شده در مجالس همواره نمایانگر میزان امکانات سالن و مجهز بودن آن می باشد. فضای خارجی زیبا و محیطی وسیع و مجهز از خصوصیات یک تشریفات مجالس با کیفیت می باشد. باغ تالارها و سالن ها باید دارای میز و صندلی های مناسب مراسم ها باشند به طوری که با توجه به تعداد مهمانان دچار کمبود میز و صندلی نشود. استفاده از گروه های موسیقی زنده نیز از موارد رایج در این مکان ها می باشد. داشتن تجهیزات لازم برای انتقال غذا و تمیز کردن میز از موارد دیگر تالارها می باشد. استفاده از نورهای متحرک و شاد یکی از ویژگی های مهم در نور پردازی تالارها است. فضای سبز مورد استفاده در تشریفات مجالس باید در اندازه ای متناسب باشد تا امکان رفت و آمد برای مهمانان و کارکنان باغ فراهم باشد. از امکانات مهم دیگر باغ ها داشتن نیروی کار متعهد و با اخلاق برای پذیرایی از مهمانان می باشد.

گل آرایی میز تشریفات عروس

انتخاب مکان مناسب برای برگزاری تشریفات مجالس در تهران

شهر تهران دارای تالارها و باغ های متنوع و وسیعی است که متناسب با تعداد و شرایط ارائه خدمات در اطراف این شهر واقع شده اند. در اینجا به تعدادی از باغ تالار های تهران به همراه ظرفیت آن ها اشاره می کنیم.

باغ دانش در منطقه غرب تهران با ظرفیت 500 نفر

باغ تالار تاج در منطقه گرمدره با ظرفیت 600 نفر

باغ تالار سفید در منطقه گرمدره با ظرفیت 600 نفر

باغ تالار سعادت در منطقه سعادتیه با ظرفیت 500 نفر

باغ باران در منطقه گرمدره با ظرفیت 650 نفر

باغ تالار تک کحکد در شهر کرج با ظرفیت 300 نفر

باغ تالار سعادت در منطقه سعادتیه با ظرفیت 500 نفر

باغ تالار کاخ سفید در شهر کرج با ظرفیت 750 نفر

باغ تالار الماس در منطقه گرمدره با ظرفیت 450 نفر

باغ تالار فرمانیه در منطقه گرمدره با ظرفیت  300 نفر

باغ تالار پیک در منطقه گرمدره با ظرفیت 300 نفر

نکات مهم در تشریفات مجالس

از جمله موارد مهم در قیمت تشریفات مجالس میزان فاصله باغ تا شهر است که برای عده ای بسیار پر اهمیت خواهد بود، ظرفیت باغ و طراحی دکور باغ نیز از دیگر عوامل موثر می باشد. همواره باغ ها در آخر هفته ها و اعیاد قیمتی بالاتر از قیمت مصوب خود را ارائه می دهند. سعی کنید برای استفاده از تشریفات مجالس مناسب از چندین ماه قبل اقدام به رزرو سالن کنید. خدمات مدنظر خود را به صاحب تالار توضیح دهید تا بهترین شرایط برای ارائه خدمات به وجود بیاید. خدماتی که معمولا باید ارائه شوذ شامل میز و صندلی ، تزیینات و نورپردازی ، ارکستر و غذا و میز زیبای آن می باشد.

در صورتی که تالارهای سقف دار برای برگزاری مراسم خود انتخاب کرده اید حتما از سیستم تهویه مطبوع سالن اطمینان داشته باشید. گرما یا سرمای زیاد باعث بر هم خورد نظم برگزاری مجلس می شود. با توجه به روباز بودن باغ تالارها، معمولا در فصل های تابستان و بهار قابل استفاده می باشند. در هنگام رزرو باغ سعی کنید راجع به امنیت فضای مورد نظر از صاحب باغ سوال کنید. پارکینگ تالار یکی از مهمترین امکانات برای هر باغ تالار عروسی می باشد. 

چیدمان باغ تالار عروسی 

دیگر مقالات


عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

یکی از قشنگ ترین اتفاقات زندگی هر کس مراسم ازدواجش است. خصوصا هنگامی که عروس و داماد در جمع دوستان و خانواده بهترین روز زندگی شان را در میان گل های زیبا و موسیقی و خوراکی های خوشمزه جشن می گیرند.  ادامه مطلب
ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

هر خانواده ای رسم هایی دارد که باید به آن توجه شود. جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند و تعریف مشخصی مانند عروسی ندارد.  ادامه مطلب
بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

برخی از اشتباهات در خصوص آرایش روز عروسی بسیار رایج هستند. بد نیست از آنها حذر کنید. ادامه مطلب
باغ عروسی

باغ عروسی

در انتخاب باغ عروسی و تالار پذیرایی نکته های بسیار ضروری وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید: ادامه مطلب