نکات برگزاری تشریفات عروسی برای جشنی رویایی

نویسنده : تشریفات مجالس عروس
تاریخ ثبت : 1397/09/20

مراسم عروسی می تواند به یاد ماندنی ترین خاطره در طول زندگی هر فردی باشد. البته به شرط این که تشریفات عروسی به بهترین نحو برگزار گردد. اگر در شرف ازدواج هستید و به دنبال برگزاری بهترین تشریفات عروسی، برای یک جشن رؤیایی در تاریخ زندگی خود هستید، با ما همراه شوید تا نکات کلیدی در این رابطه را به شما یاد آور شویم.

انتخاب بهترین تالار عروسی یا باغ عروسی 

اولین موردی که در تشریفات عروسی باید به آن توجه کرد، انتخاب یک تالار و با باغ عروسی مناسب برای ثبت خاطره انگیز ترین شب زندگی تان است. باغ عروسی و یا تالار را می بایست از چندین مدت قبل از برگزاری مراسم عروسی، رزرو نمایید تا بتوانید همان باغ یا تالار ایده آل خود را انتخاب کنید. این باغ عروسی قرار است محلی برای تحقق آرزو های چندین ساله شما برای ازدواج باشد. بنابراین در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید، دکوراسیون، موقعیت قرار گیری، ظرفیت، نحوه دسترسی، برخورداری از پارکینگ، برخورداری از امکانات مختلف جهت رفاه حال خود و مهمانانتان باید در انتخاب تالار و باغ عروسی به عنوان مهمترین تشریفات عروسی مد نظر قرار گیرد.

آرایشگاه عروس و ماشین عروس، از دیگر تشریفات عروسی

قرار است در این شب رویایی، شما و همسرتان پادشاهی کنید. شبی که بی شک برای رسیدن به آن مسیر طولانی را طی کرده اید. بنابراین تشریفات عروسی متناسب با این شب را باید فراهم نمایید. آرایشگاه عروس و ماشین عروس و تزیین آن یکی دیگر از تشریفات عروسی هستند که باید با هم فکری هم و با سلیقه هر 2 انتخاب شوند. البته حتی الامکان آرایشگاه عروس و باغ عروسی را در نزدیکی یکدیگر انتخاب کنید که به موقع به مراسم برسید. این ها، همه به خاطر این است که خاطر شما در بهترین شب زندگی تان، حتی اندکی مکدر نشود.

آتلیه عکس و فیلم، لباس عروس

برای یکه تازی هرچه بیشتر در شب پادشاهی تان، آن را در بهترین آتلیه ها به تصویر بکشید و در قاب زیبا ترین عکس ها ثبت نمایید. بنابراین آتلیه عکس را نیز در لیست تشریفات عروسی خود قرار دهید. معیار های خود و همسرتان برای انتخاب آتلیه مناسب را در نظر داشته باشید و در انتخاب آتلیه به آنها توجه کنید. لباس عروس، یکی دیگر از تشریفات عروسی است که در حال و هوای خوش عروس خانم، نقش مهمی دارد. لباس عروس را از مزون های لباس عروس تهیه نمایید. به خاطر داشته باشید که احساس شعفی که پوشیدن این لباس، برای عروس خانم دارد را کسی جز خودش نمی توانن توصیف کند، بنابراین برای این حس تکرار نشدنی ارزش قائل باشید و به عنوان یکی از مهمترین تشریفات عروسی به آن اهمیت دهید.  

میوه، شیرینی و غذا

از دیگر تشریفات عروسی، که می تواند تا مدت ها خاطره آن را در یاد ها به یادگار بگذارد پذیرایی می باشد. این شیرینی که شما در شب عروسی، کام مهمانتان را با آن شیرین می کند، همان شیرینی است که سال ها آرزوی خوردنش را از دیگران شنیده اید. سعی کنید با بهترین میوه ها و شیرینی ها، از مهمانانتان پذیرایی کنید. البته وقتی گفته می شود بهترین نوع از هر چیزی، صرفاً منظور این است که گران ترین را انتخاب نمایید. این مورد نیز مانند سایر موارد نیاز به صرف وقت دارد و برای تهیه ی بهترین، باید برای آن وقت صرف کنید.
غذا نیز نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر قرار است کلیه تشریفات عروسی به عهده تالار عروسی باشد، سعی کنید حتماً از قبل آن را تست کنید. هر نوع غذایی که تصمیم دارید در مراسم عروسی سرو شود باید از قبل توسط خود شما تست شود تا خیالتان آسوده باشد که مورد پسند مهمانان واقع شده و هزینه ای که صرف کردید، واقعاً متناسب با غذا های ارائه شده باشد. این اقدام نیز برای برگزاری هرچه بهتر مراسم عروسی و به یادگار گذاشتن خاطره ای ماندگار از جشن رویایی شما می باشد.

دیگر مقالات


عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

یکی از قشنگ ترین اتفاقات زندگی هر کس مراسم ازدواجش است. خصوصا هنگامی که عروس و داماد در جمع دوستان و خانواده بهترین روز زندگی شان را در میان گل های زیبا و موسیقی و خوراکی های خوشمزه جشن می گیرند.  ادامه مطلب
ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

هر خانواده ای رسم هایی دارد که باید به آن توجه شود. جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند و تعریف مشخصی مانند عروسی ندارد.  ادامه مطلب
بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

برخی از اشتباهات در خصوص آرایش روز عروسی بسیار رایج هستند. بد نیست از آنها حذر کنید. ادامه مطلب
باغ عروسی

باغ عروسی

در انتخاب باغ عروسی و تالار پذیرایی نکته های بسیار ضروری وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید: ادامه مطلب