ماشین عروس

تزئین ماشین عروس دارای تنوع زیادی است: تزئین ماشین عروس با بادکنک، تزئین ماشین عروس با پاپیون، ماشین عروس ساده، ماشین عروس شاسی بلند و غیره. در واقع از آنجایی که رسم بر این است که در هنگام برگزاری مراسم عروسی، داماد با خودرو به دنبال عروس می رود و او را از آرایشگاه یا خانه به محل برگزاری تشریفات عروسی می برد این مسئله اهمیت زیادی دارد.

در پایان عروسی هم عروس و داماد با اتومبیل از محل عروسی خارج می شوند که معمولا در بسیاری از مواقع هم از ورود و خروج آنها به جایگاه عروس و داماد فیلمبرداری و عکس برداری صورت می گیرد. اخیرا مدتی است که از ماشین های شاسی بلند هم جهت این امر استفاده می شود. در صورتی که قدیم این مسئله اصلا معمول نبود و ماشین عروس اغلب اتومبیل های سدان (اتومبیل های چهار در معمولی) بودند. صحنه ورود ماشین تزئین شده به باغ عروسی، معمولا بسیار زیبا و جذاب است.

امروزه سعی می شود که از جدیدترین خودروها و بهترین نوع آنها جهت تزئین مورد استفاده  قرار گیرند. از این رو استفاده از ماشین های روز جهان اهمیت زیادی دارد. همچنین رنگ مورد استفاده که معمولا سفید است و انتخاب این رنگ دلایل زیادی هم دارد. علاوه بر اینکه گل ها و تزئینات بر روی بدنه ماشین بهتر دیده خواهند شد، رنگ سفید موجب می شود که زیبایی اتومبیل هر چه بیشتر نمایان شده و از طرف دیگر این رنگ در لباس عروس هم مورد استفاده قرار گرفته و کاملا تناسب دارد.

از جمله موارد مهم دیگر هم در این میان، استفاده از لوازم تزئینی بر روی بدنه اتومبیل است. اولین و یا مهم ترین آنها استفاده از دسته های گل است که بسیار مرسوم است. معمولا سعی می شود که زیباترین و جذاب ترین گل ها بر روی ماشین عروس چسبانده شوند که البته این کار را معمولا گل فروشی ها انجام می دهند.  

لوازم مورد نیازی که اغلب بکار گرفته می شوند عبارتند از: حریر، پارچه های رنگی، تور عروسی، روبان و غیره. حتی ممکن است که تزئین ماشین عروس با نوشته صورت بگیرد. امروزه حتی در مواردی (در برخی کشورهای جهان) تزئین با استفاده از عروسک های زیبا هم صورت بگیرد (بخصوص برای زوج هایی که در سنین نسبتا پایین ازدواج می کنند)

بنابراین همانطور که طراحی و چیدمان محل عروسی مهم است، انتخاب ماشین و تشریفات ظاهری آن هم اهمیت خاصی دارد. جالب است بدانید که در بعضی کشورها مانند استرالیا رسم بر این است که زوج های جوان از اتومبیل های کلاسیک جهت تشریفات عروسی شان استفاده می کنند و این امر علاوه بر سادگی، موجب افزایش جذابیت و هیجان این مراسم می شود. این خودروها را معمولا از موسسات کرایه اتومبیل، جهت استفاده در شب عروسی اجاره می کنند.