لوازم مهم سفره عقد

نویسنده :
تاریخ ثبت : 1397/04/23

سفره عقد یکی از مهم ترین و سنتی ترین آداب و رسوم در مراسم عروسی است. سفره عقد می تواند در باغ عروسی توسط تشریفات مجالس و یا در فضای بسته قرار بگیرد؛ همچنین می تواند بسیار لوکس و شیک توسط خدمات مجالس چیده شود و یا می تواند ساده و یک سفره عقد سنتی باشد. سفره عقد سنتی و مدرن از لوازم مختلف تشکیل می شود که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

لوازم مهم سفره عقد-تشريفات عروسیظروف
در سفره عقد سنتی از ظروف سفالی و یا فلزی استفاده می شود اما  در سفره عقد مدرن استفاده از ظروف کریستال و یا ظرف های گیلاسی جلوه زیبایی به آن می بخشند، هچنین تنوع در سفره عقد مدرن بیشتر بوده و از ظروف بزرگ نیز استفاده می شود.

قرآن
چه در سفره عقد ستنی چه در مدرن قرآن  مقدس بوده ودر بالای سفره عقد قرار می گیرد.

گلاب
گلاب نیز در تنگ شیشه ای با طراحی سنتی و یا گلاب پاش سفالی قرار می گیرد. در سفره عقد سنتی باید ظرف آن با سایر ظروف هماهنگ بوده و آثار سنتی بودن  سفره عقد در آن مشخص باشد.


نبات
ترکیب نبات و زعفران زیبایی سفره عقد را دو چندان می کند همچنین می توانید از نبات های رنگی برای جلوه بیشتر استفاده کنید.

تخم مرغ
تخم مرغ ها نیز باید رنگ و طراحی شوند و به وسیله تور یا الکیکل و یا منجوق تزیین شوند.

آجیل
در ظرف آجیل نیز می توانید نقل های رنگی قرار دهید و اگر در تعداد ظروف محدودیت ندارید فندق و گردو بادام را در ظرف جداگانه ای قرار دهید.

نان و پنیر و سبزی
نان و پنیر سبزی از گزینه های سفره عقد سنتی است، بهتر از نان سنگگ استفاده شود و در سینی بزرگی قرار بگیرند همچنین می توانید نان ها را به صورت طرح  دار به طور مثال طرح ترنج برش دهید.

میوه
در سفره عقد سنتی از انار و سیب استفاده می شود البته بهتر است به دلیل اینکه شکل و رنگ این دو میوه شبیه به هم هستند از یکی از آن ها استفاده کنید. در سفره عقد مدرن از انواع میوه ها به ویژه موز و آناناس استفاده می شود .

عسل
بهتر است که عسل در ظرف های کوچک ریخته شود می توانید روی آن نیز گل نرگس قرار دهید و یا قاشق مخصوص عسل خوری نیز در کنار ظرف آن بگذارید.

کله قند
کله قند را با تور و روبان و نوارهای ملیله دوزی تزیین کنید.

گل آرایی
گل آرایی سفره نقش بسزایی در زیبایی سفره عقد دارد و در عین حال  نباید بیش از اندازه از آن استفاده شود. انواع گل ها در نوع ها و رنگ های مختلف و هماهنگ با سقر عقد می تواند مورد استفاده قرار بگیرند. در سفره عقد سنتی گل شمعدانی یا هر گل دیگر بنا به سلیقه می تواند در گوشه های سفره قرار بگیرد؛در سفره عقد مدرن نیز از گل های آبشاری و یا واریزی استفاده می شود، همچنین می توانید در قسمت های از سفره از گل های مصنوعی  نیز استفاده کنید.

آیینه و شمعدان
بعد از قرآن مهم ترین لوازم سفره عقد، آینه و شمعدان است. با توجه به رنگ شمعدان و سفره عقد، رنگ شمع را انتخاب کنید.
در زمینه چیدمان سفره عقد میتوانید با تشریفات عروسی که مراسمتان را برگزار می کنند در مورد لوازم دلخواه دیگر که مایل هستید در سفره عقد شما قرار بگیرند صحبت کنید.    

دیگر مقالات


آخرین مدل لباس داماد در سال 2017
آخرین مدل لباس داماد در سال 2017


لباس داماد یکی از آیتم هایی است که در مراسم عروسی استفاده می شود. در انتخاب این مورد باید دقت لازم به عمل بیاید تا زیبایی مجلس و عروس و داماد در کنار یکدیگر تکمیل شود. این مجموعه لباس از یک دست کت و شلوار، پیراهن، کراوات، کفش، کمربند، دکمه های سردست و سنجاق کراوات تشکیل شده است که توجه به تک تک آن ها برای ایجاد یک هارمونی و تناسب ضروری به نظر می رسد.

ادامه مطلب
کدام بازیگران هالیوود گران ترین تشریفات عروسی را دارند؟
کدام بازیگران هالیوود گران ترین تشریفات عروسی را دارند؟

برگزاری یک مراسم خوب با تشریفات عالی و منحصر بفرد آرزوی هر عروس و دامادی است. هر فردی در بهترین شب زندگیش آرزو دارد که بدرخشد و به ستاره میهمانی اش تبدیل شود، این است که به دنبال تشریفات و برگزاری یک مراسم لاکچری می رود.

ادامه مطلب
یک عروسی لاکچری چه ویژگی هایی دارد؟
یک عروسی لاکچری چه ویژگی هایی دارد؟

با وجود تحولات و دگرگونی هایی که در زندگی افراد به وجود آمده اما مراسم ازدواج هنوز هم همچون گذشته از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد زیادی هستند که ازبرای برگزار کردن آن به هیچ عنوان صرفنظر نمی کنند. این مراسم یکی از مقوله هایی است که برای تمام مردم دنیا از اهمیت و ویژگی خاصی برخوردار است. شاید به جرات بتوان گفت که همه دختر خانم ها از ته دل خود می خواهند که مراسم عروسی در خوری وشایسته ای داشته باشن

ادامه مطلب
نکات خیلی مهمی که قبل از جشن عروسی باید دانست
نکات خیلی مهمی که قبل از جشن عروسی باید دانست

در قدم اول جستجوی یک کیترینگ خوب و با کفیفیت در میان هزاران کتیرینگ که در شهر تهران فعالیت دارن به عهده عروس و داماد هست و طبیعتا نیازمند صرف وقت و مراجعه زیاد به کیترینگ های مختلفی در تهران دارد 
بعد از انتخاب کتیرینگ مورد نظر مهمترین فاکتور تست زنده مراسم و غذا  می باشد به صورتی که عروس دادماد باید در یکی از مراسم های تشریفات و یا کیترینگ مورد نظر شرکت کرده و کفیفت برگزرای مراسم و نوع پذیرایی و برخورد پرسنل و در نهایت کفیفت غذا رو تست کرده و با خیال راحت اقدام به عقد قرارداد کنند

ادامه مطلب