تشریفات عروسی در زمستان چگونه است

نویسنده : تشریفات عروسی
تاریخ ثبت : 1397/11/08

تشریفات عروسی در زمستان علی رغم این که دغدغه های خاص خود را دارد، دارای فواید بسیاری نیز می باشد که اگر بتوانید بر این دغدغه ها و مشکلات احتمالی غلبه کنید، می توانید از مزایا برگزاری جشن عروسی در زمستان بهره مند شوید و شب به یادماندنی را برای خود بسازید.

تشریفات عروسی در زمستان 

شاید شنیدن این جمله که تشریفات عروسی در زمستان نیز برگزار می شود، برای شما تعجب برانگیز باشد؛ چرا که عموما عروس و دامادها فصل های گرم سال یعنی تابستان یا بهار و اوایل پاییز را برای برگزاری مراسم عروسی خود انتخاب می کنند. اما در برخی موارد ممکن است برخی افراد نیز فصل زمستان را برای برپایی مراسم عروسی خود انتخاب کنند. برای مثال افرادی که در استان های سردسیر کشور قرار دارند معمولا این کار را انجام می دهند. همچنین در مواقعی که تعداد جشن های عروسی در دیگر فصول زیاد باشد، ممکن است نتوانید باغ و تالار مناسبی پیدا کنید و مجبور شوید، مراسم عروسی خود را در فصل زمستان برگزار نمایید. در هر صورت نباید نگران این موضوع باشید. فصل زمستان هم می تواند زمان مناسبی برای برگزاری یک عروسی جذاب باشد، به شرطی که به نکات مهم در مورد برپایی تشریفات عروسی در زمستان توجه داشته باشید.

مزایا تشریفات عروسی در زمستان

تشریفات عروسی در زمستان مزایا خاص خود را دارد. مهمترین مزیت برپایی جشن عروسی در فصل زمستان، قیمت ارزان تمامی تجهیزات و خدمات جشن های عروسی می باشد. به این دلیل که در این فصل استقبال کمتری از تالار ها و دیگر خدمات عروسی می شود، معمولا قیمت این موارد پایین نگه داشته می شود. از این دست موارد می توان به قیمت رزرو تالار و باغ عروسی، قیمت آرایشگاه و لباس عروس و داماد، ماشین عروس، منوهای غذایی و دیگر خدمات مربوط به یک جشن عروسی اشاره کرد که قیمت بسیار پایین تری نسبت به سایر مواقع  دارند. نکته دیگر رمانتیک بودن و متفاوت بودن نحوه برگزاری این جشن می باشد که علی رغم وجود برخی محدودیت ها، جذابیت های خاص خود را دارد.

ایده های جذاب تشریفات عروسی در زمستان

اگر کمی خلاقیت به خرج دهید، می توانید ایده های بسیار زیبا و رمانتیکی برای برپایی یک جشن عروسی ایده آل در فصل زمستان پیدا کنید. برای مثال می توانید از دکوراسیون خاص فصل و یا از ساقدوش هایی با لباس مشکی استفاده کنید که در تقابل با سفیدی فصل زمستان بوده و جذابیت مراسم را دوچندان می کند. بهتر است از غذاها و نوشیدنی های گرم برای مهمان ها استفاده کنید. حتی برای افزایش هیجان مراسم می توانید فضایی را برای برف بازی کودکان یا دیگر مهمان ها ترتیب دهید. گرفتن عکس یادگاری در زیر برف می تواند روز خاطره انگیزی را برای شما و مهمان ها رقم بزند. اما باید احتیاط لازم را نیز در نظر بگیرید. انتخاب یک لباس مناسب برای عروس و داماد که علاوه بر زیبایی لازم، متناسب با آب و هوای این فصل باشد نیز بسیار مهم است و می توان ایده های جذابی را در این مورد پیشنهاد داد. حتی تزیین ماشین عروس و داماد و استفاده از ماشین مشکی می تواند بسیار زیبا و دلنشین باشد.

مراسم عروسی

ویژگی های تشریفات عروسی در زمستان

برگزاری تشریفات عروسی در زمستان ویژگی های خاص خود را دارد و باید به نکاتی در مورد نحوه برگزاری تشریفات عروسی در زمستان توجه نمود. یکی از مهمترین موارد در برپایی یک جشن عروسی در این فصل، انتخاب فضای مناسب برای برگزاری مراسم می باشد. در این گونه مراسم های عروسی بهتر است، از تالار عروسی به جای باغ تالار استفاده کنید و مهمان ها را به یک فضای سرپوشیده هدایت کنید. البته این مورد شاید جز محدودیت های این گونه مراسم ها نیز محسوب شود. ویژگی دیگر انتخاب شام عروسی و پذیرایی مناسب است که باید متناسب با این فصل باشد. البته برخی شرایط دیگری نیز ممکن است به وجود آید. برای مثال شما می بایست لباسی متناسب با فصل سرما بپوشید که شاید پیدا کردن این نوع لباس مجلسی کار چندان راحتی نباشد.

دیگر مقالات


عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج

یکی از قشنگ ترین اتفاقات زندگی هر کس مراسم ازدواجش است. خصوصا هنگامی که عروس و داماد در جمع دوستان و خانواده بهترین روز زندگی شان را در میان گل های زیبا و موسیقی و خوراکی های خوشمزه جشن می گیرند.  ادامه مطلب
ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

ایده و نکات جدید و جذاب برای جشن نامزدی

هر خانواده ای رسم هایی دارد که باید به آن توجه شود. جشن نامزدی را هر کسی طبق رسوم خویش به گونه ای برگزار می کند و تعریف مشخصی مانند عروسی ندارد.  ادامه مطلب
بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

بایدها و نبایدهای آرایش عروسی

برخی از اشتباهات در خصوص آرایش روز عروسی بسیار رایج هستند. بد نیست از آنها حذر کنید. ادامه مطلب
باغ عروسی

باغ عروسی

در انتخاب باغ عروسی و تالار پذیرایی نکته های بسیار ضروری وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید: ادامه مطلب