توصیه های برای انتخاب کفش عروسی

نویسنده : تشریفات عروسی
تاریخ ثبت : 1397/04/23

خرید کفش عروسی درست و مناسب در روز مراسم عروسی بسیار مهم است. راحتی کفش اولین فاکتور مهم انتخاب آن است و پس از آن باید به زیبایی و ست بودن  آن با لباس توجه کرد. به دلیل راه رفتن زیاد در محل مراسم خود در باغ عروسی و یا تالار و اینکه زمان زیادی کفش را به پا دارید باید به نکاتی توجه کنید  که برخی از آن ها عبارتند از:

راحتی کفش
پیدا کردن کفشی که هم زیبا باشد و هم راحت کمی مشکل است. کفشی که از نظر شما زیبا و با لباستان هماهنگ است را انتخاب کنید. حتی نیز می توانید دو کفش را برای مراسم خود تهیه کنید. یک کفش را در موقع فیلم برداری و عکس در باغ عروسی که توسط تشریفات مجالس صورت می گیرد بپوشید و کفش دیگر را در موقع اجرای مراسم و زمان جشن که فعالیت بیشتری دارید را پا کنید. به دلیل بلند بودن لباس عروس معمولا کفش ها دیده نمی شوند اما خانم های که لباس عروسی آن ها کوتاه است بهتر در فصل تابستان از کفش های با لژ یک سره و یا کاملا بسته استفاده کنند.

توصیه های برای انتخاب کفش عروسی-تشریفات عروسی

صرفه جویی نکردن در خرید کفش
به دنبال جنس خوب و با کیفیت باشید. موقع خرید صرفه جویی نکرده و کفشی با جنس مرغوب چرم و نرم و انعطاف پذیر تهیه کنید. اگر کفش شما راحت نباشد پای شما نه تنها درد گرفته بلکه زخم هم می شود و به جای لذت بردن از مراسم تنها به درد پای خود فکر می کنید. یکی از راههای خوب برای خرید کفش زمان حراجی برند ها است.

عادت کردن به کفش
در موقع خرید و یا پرو لباس عروس خود حتما کفشتان را همراه خود ببرید تا بلندی و یا کوتاهی لباس با کفش هماهنگ باشد. پس از خرید کفش و تا زمان مراسم در طول روز آنها را پوشیده و راه بروید تا به کفش عادت کنید. اگر جنس کفش از نوع چرم باشد فرم پا را به خود می گیرد و راه رفتن در طول مراسم را آسان می کند.

توصیه های برای انتخاب کفش عروسی-تشريفات عروسی

رنگ مناسب کفش عروسی
بعد از انتخاب  کفش، رنگ های سفید ، نباتی، شیری و شکری مناسب برای کفش عروسی است. اگر لباس عروستان کار شده و طرح دار باشد کفش نقره ای نیز گزینه ی مناسبی است. از کفش های کرم و طلایی و بژ نیز می توانید برای لباس های شیری و نباتی استفاده کنید.

خرید کفش با توجه به فصل
کفش مناسب برای مراسم عروسی در فصل تابستان، صندل با لژ یک سره و به صورت پشت باز و جلو باز می باشد.کفش عروس در فرم ها و مدل های مختلف وجود دارند؛ برخی کفش از جنس ساتن را می پسندند اما بهترین نوع کفش برای عروسی کفش چرمی است که راحت و نرم نیز می باشد.
توصیه های برای انتخاب کفش عروسی-تشريفات عروسی

لیز نبودن کف کفش
موقع خرید به کف کفش و لیز نبودن آن توجه کنید. لباس عروسی به دلیل فرم و مدل و طراحی آن سنگین است و اگر کف کفش سر باشد ممکن است بر روی سنگهای باغ عرسی لیز بخورید. در هنگام خرید آنها را پوشیده، راه بروید و از لیز نبودن آن مطمئن شوید.

پاشنه مناسب کفش عروسی
اگر قد شما با داماد تقریبا یکی است کفش با پاشنه خیلی کوتاه تهیه کنید، اگر هم قد داماد و یا کمی بلند تر از او هستید، کفش تخت و بدون پاشنه خریداری کنید اما اگر اختلاف قد شما با همسرتان زیاد است کفش های با پاشنه 10-12 سانتی به دلیل راحت نبودن گزینه مناسبی نمی باشد. دراین موارد کفش های 7 یا8  سانتی متری می تواند گزینه مناسب باشد.
خدمات مجالس و یا تشریفات عروسی که عهده دار برگزاری مراسم شما هستند در مورد بسیاری از نکات برگزاری مراسم شما را راهنمایی می کنند.

دیگر مقالات


آخرین مدل لباس داماد در سال 2017
آخرین مدل لباس داماد در سال 2017


لباس داماد یکی از آیتم هایی است که در مراسم عروسی استفاده می شود. در انتخاب این مورد باید دقت لازم به عمل بیاید تا زیبایی مجلس و عروس و داماد در کنار یکدیگر تکمیل شود. این مجموعه لباس از یک دست کت و شلوار، پیراهن، کراوات، کفش، کمربند، دکمه های سردست و سنجاق کراوات تشکیل شده است که توجه به تک تک آن ها برای ایجاد یک هارمونی و تناسب ضروری به نظر می رسد.

ادامه مطلب
کدام بازیگران هالیوود گران ترین تشریفات عروسی را دارند؟
کدام بازیگران هالیوود گران ترین تشریفات عروسی را دارند؟

برگزاری یک مراسم خوب با تشریفات عالی و منحصر بفرد آرزوی هر عروس و دامادی است. هر فردی در بهترین شب زندگیش آرزو دارد که بدرخشد و به ستاره میهمانی اش تبدیل شود، این است که به دنبال تشریفات و برگزاری یک مراسم لاکچری می رود.

ادامه مطلب
یک عروسی لاکچری چه ویژگی هایی دارد؟
یک عروسی لاکچری چه ویژگی هایی دارد؟

با وجود تحولات و دگرگونی هایی که در زندگی افراد به وجود آمده اما مراسم ازدواج هنوز هم همچون گذشته از اهمیت بالایی برخوردار است و افراد زیادی هستند که ازبرای برگزار کردن آن به هیچ عنوان صرفنظر نمی کنند. این مراسم یکی از مقوله هایی است که برای تمام مردم دنیا از اهمیت و ویژگی خاصی برخوردار است. شاید به جرات بتوان گفت که همه دختر خانم ها از ته دل خود می خواهند که مراسم عروسی در خوری وشایسته ای داشته باشن

ادامه مطلب
نکات خیلی مهمی که قبل از جشن عروسی باید دانست
نکات خیلی مهمی که قبل از جشن عروسی باید دانست

در قدم اول جستجوی یک کیترینگ خوب و با کفیفیت در میان هزاران کتیرینگ که در شهر تهران فعالیت دارن به عهده عروس و داماد هست و طبیعتا نیازمند صرف وقت و مراجعه زیاد به کیترینگ های مختلفی در تهران دارد 
بعد از انتخاب کتیرینگ مورد نظر مهمترین فاکتور تست زنده مراسم و غذا  می باشد به صورتی که عروس دادماد باید در یکی از مراسم های تشریفات و یا کیترینگ مورد نظر شرکت کرده و کفیفت برگزرای مراسم و نوع پذیرایی و برخورد پرسنل و در نهایت کفیفت غذا رو تست کرده و با خیال راحت اقدام به عقد قرارداد کنند

ادامه مطلب